Podcast Programisty Odcinek 13

Zapis tekstowy 13 odcinku podcastu programisty.

Witaj w kolejnym odcinku Podcastu Programisty, już 13stym.

Ten numer jest wyjątkowy, to jest magiczna liczba, do której myślałem, że nie dotre, ale udało się. Dzisiaj taka muzyka w tle, wspomnienia Nintendo i gry typu Dizzy.
Muzyka będzie sobie lecieć w tle, a ja już przechodzę do dzisiejszych tematów, które są dzisiaj zupełnie nie poskładane i offtopowe, mało będzie w tym informatyki, programowania i technologii.

Na początek zacytuję dźwiękowo Arkadiusza Mularczyka, który zaprosił dzisiaj na swój kanał YouTube. Właśnie, gdzie ten kanał? Nie wiem, ale dzieci płaczą, a płaczą z tego powodu, że niektórzy mają problemy z wymową angielskich nazw i w ogóle z mówieniem po angielsku. No cóż, niby każdy z nas uczył się angielskiego w szkole, ale jednak i tak wszyscy mamy z tym problemy. Jest to nie pierwszy i nie ostatni przypadek, a jeżeli ktoś występował na żywo ten wie, że to nie jest takie łatwe, a w połączeniu z mowa to już w ogóle. Dlatego czasem się zastanawiam, czy przypadkiem promowanie języka neutralnego, np. Esperanto rzeczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem, bo wtedy każdy miałby różne szanse, bez względu na to z jakiego kraju pochodzi i w jakim języku mówi. Do takich przemyśleń skłonił mnie ostatnio wpis na blogu Pawła Wimmera na Webhosting.pl. To właśnie był pierwszy temat.

Kolejny temat – zaczęły pojawiać się funarty na temat świńskiej grypy, nie wiem czy wiecie, ale już dużo filmów jest na YouTubie, a teraz posłuchamy jednego z nich, mianowicie piosenka o świńskiej grypie, Swine Flu Song (http://www.youtube.com/watch?v=tbt_PuVAVTU). Nie jest to ciekawe? Czy można jeszcze coś w odcinku o totalnie nie na temat zarzucić, żeby już w ogóle skończyć ten odcinek i przejść do 14stego? Myślę, że jest jeszcze parę tematów, ale na początek klasyczna muzyka, z poprzednich odcinków podcastu. Jeżeli chcecie więcej muzyki, to można znaleźć ja na podsaveaudio.com. Nie mam dalszych tematów na dzisiejszy odcinek, także klikam w to, co mnie zainteresowało i opowiem. Przede wszystkim – Unia Europejska zagłosowała przeciwko pakietowi telekomunikacyjnemu i jest tio powód do świętowania z kilku powodów – dlatego, że dużo osób dowiedziało się, że takie prace trwają, jak ustawodawcy chcą zmienić Internet, z którego korzysta już prawie każdy i naprawdę wielka zasługa jest w tym organizatorów aukcji związanych z zbieraniem podpisów pod listę do naszych reprezentantów w Parlamencie Europejskim, żeby nie głosowali za dzieleniem Internetu i pakietem telekomunikacyjnym.

Pakiet był taki rzeczywiście, że pośród wielu dobrych owoców było kilka zgniłych i niestety zostały tam one podrzucone i wprowadzenie pakietu nie byłoby zbyt dobre. Teraz jak patrzę, to rzeczywiście co parę sekund ktoś podpisuje jeszcze protest, teraz jest już 68 tys. podpisów, bardzo dużo. Według mnie wszystkie te osoby wiedzą już lepiej jak wygląda temat Internetu, praw człowieka w Internecie, który jest głośny zaa granicą. U nas, niestety, zaczyna się o tym mowa dopiero, ale to bardzo dobrze. Mam nadzieję, że osoby, które krytykują tego typu akcje powinni zastanowić się czy ludzie nie powinni wiedzieć o tym, co ustawodawcy chcą wprowadzić, jakie ograniczenia i przypadkiem chcemy żyć w takim świecie, gdzie dostęp do informacji jest reglamentowany. Muzyka się kończy, ale nie ma problemu, bo właśnie ściągam inną. Może teraz puszczę drugie promo podcastu, które nagrałem dzisiaj. Mam nadzieje, że napiszecie co sądzicie o tym promo: „Wejdź na polishwords.com.pl/blog żeby zapisać się na Podcast Programisty”. I jak? Dobre było, czy nie? Umieścić na stronie, czy może zostawić tylko na moim dysku?

O czym chciałem powiedzieć jeszcze dzisiaj.. Dostałem informacje, że w piątek będzie trzeci odcinek programu TechnoZgredy, pionierskiego programy, którego śledzę z zainteresowaniem, jest na tematy informatyczne, internetowe. Następny odcinek będzie na temat prowadzenia profesjonalnego blogu, może być ciekawe w sumie. Gościem tego odcinka będzie Mirek Usidus, jest on redaktorem bomedia.pl , czyli sieci blogów tematycznych, komercyjnych. On powie jak zmonetyzować blogi, co nie jest łatwe. Z własnego doświadczenia wiem, że na blogu zarobić się zbytnio nie da, zresztą nie prowadzę bloga żeby na nim zarabiać, co najwyżej czasem eksperymentuję z reklamami, żeby mieć o czym pisać, bo zysków z tego nie ma za bardzo. To by było na tyle.

Może teraz zmienię muzykę na bardziej elektroniczną. Jak już mówiłem ten podcast tak będzie wyglądał.

Jest jeszcze jedna ważna informacja, nie wiem czy wiecie, ale Cambridge Python zaczęło nabór wniosków do następnej edycji ich programu wsparcia dla startupów, wszystkie informacje można znaleźć na stronie CambridgePython.pl. Teraz, w tym roku, organizują akcję w wersji kryzysowej, nazywa się „Konfrontacje”. W innych latach konkurs ten nazywał się „Jesz, wymyśl, wygraj”. Może przeczytam kawałek ze strony głównej: „Interesuje Cię założenie własnego biznesu? To jest miejsce dla Ciebie. Cambridge Python to projekt promujący przedsiębiorczość akademicką i komercjalizacje nauki wzorowaną na Dolinie Krzemowej, skupionej wokół uniwersytetów Cambridge UK. A dlaczego Python? Tego można dowiedzieć się z ich strony internetowej, zachęcam.

To by były wszystkie tematy na dzisiaj. Nie było ich za dużo, ale za to więcej muzyki się pojawiło itd. także mam nadzieje, że dobrze się tego słuchało
.
Zapraszam na kolejny odcinek podcastu, w którym będzie więcej tematów i ogólnie mam nadzieje, że będzie lepszy niż ten.

Do usłyszenia, cześć.

Podcast w wersji dźwiękowej

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License