Czym Jest Polishwords

Polishwords jest miejscem, gdzie powstają rozwiązania, aplikacje, gry dla użytkowników, Internautów i firm wykorzystujące najnowsze możliwości i stawiające na otwartość dzięki ogólnodostępnym API.

Strona Polishwords została założona 3 lutego 2007 roku przez Tomasza Smykowskiego. Nazwa pochodzi o nazwy aplikacji napisanej do pracy inżynierskiej autora pt. "Cyfrowe wspomaganie wprowadzania tekstu w języku polskim". Niedługo po starcie strona została oparta na CMS-ie PhpMyFusion. Strona przechodziła wiele ewolucji. Na początku stanowiła miejsce z bazą wiedzy dla programistów C#, następnie została uzupełniona o pierwsze w Polsce filmy instruktażowe z tego języka, a następnie o jedne z pierwszych video tutoriali online w Polsce na temat wykorzystania oprogramowania biurowego. Po sukcesie wideo-kursów powstała międzynarodowa strona z wideo kursami o nazwie Cyber-Flick.com. Strona oprócz informowania o nowo stworzonych aplikacjach i grach jest miejscem wspierania społeczności informatycznej. W 2008 roku został zorganizowany konkurs na najlepszy blog informatyczny i powstał katalog tychże, co przyczyniło się do zwiększenia ich popularności. W połowie 2009 roku powstała polishwords.wikidot.com/znani-polacy gromadząca osoby, które wpłynęły na rozwój IT w Polsce.

Obecnie Polishwords jest centrum informowania o nowych realizowanych projektach, które są opisywane w polskich serwisach IT. Oprócz tworzenia nowych rozwiązań informatycznych wydawane są artykuły z poradami na blogu, nagrania wideo, książki i prowadzone są szkolenia z technologii przydatnych ludziom i firmom.

Misja Polishwords:
- popularyzacja wiedzy o nowych i przydatnych technologiach informatycznych wśród webdeweloperów i właścicieli firm informatycznych
- rozwiązywanie bieżących problemów społeczeństwa informatycznego za pomocą technik informatycznych
- udostępnianie zasobów, które pomogą innym deweloperom tworzyć aplikacje na nowym poziomie użyteczności
- tworzenie rozwiązań dla firm i ludzi rozwiązań, które nie wymagają wiedzy informatycznej

Źródła:
http://polishwords.com.pl/blog/2008/historia-polishwords/
http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl
http://media2.pl/internet/70882-pierwsze-polskie-rozszerzenie-do-opery.html
http://polishwords.com.pl/press.php
http://polishwords.com.pl/blog

Tomasz Smykowski

Tomasz Smykowski (ur. w 1984 roku w Bydgoszczy) - polski redaktor12, programista3, prelegent45 i trener6 zajmujący się tematyką praktycznego wykorzystania nowoczesnych technologii w służbie ludziom i organizacjom zaangażowany w wykorzystywanie szans tworzonych przez społeczeństwo informatyczne78910. Pracę inżynierską obronił na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, na Instytucie Mechaniki i Informatyki Stosowanej. W czasie studiów prowadził ćwiczenia i wykłady na spotkaniach grupy programistycznej11. Od 2005 roku pracował zawodowo jako developer i designer C# i VB.NET rozwiązań informatycznych dla sektora B2B i zdobył certyfikaty MCP i MSCDA . Jednocześnie od 2006 autor stron i aplikacji webowych B2B i B2C w PHP. Autor aplikacji desktopowych, mobilnych i webowych12. Twórca aplikacji społecznościowych, które zanotowały 3 mln odsłon miesięcznie13. Autor pierwszego polskiego rozszerzenia do przeglądarki Opera14.

Pierwszy kontakt z pracą redaktora miał jako autor artykułów dla magazynu PCWK15. Od 2007 roku prowadzi bloga Polishwords, publikował też teksty w serwisach iThink i Artelis. Od września 2010 roku redaktor magazynu informatycznego Webhosting.pl16.

Prelegent na konferencjach IT Academic Days17, .NET Masters18 i NetCamp19. Członek organizacji ISOC. Autor książki "14 tekstów o startupach internetowych", podcastu "Polishwords" i "CyberFlick".

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License